Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in /mnt/webfiles/htdocs/majncraft.cz/subdomeny/wiki/inc/StyleUtils.php on line 41

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


co-je-dobre-znat:doprava

Doprava na serveru

Aktuálně je na serveru 5 map. Jedná se o

 1. Overworld (normální svět)
 2. The End
 3. Nether Reloaded
 4. starý Nether
 5. Vesmír

Proto je potřeba se mezi nimi nějakým způsobem dopravovat a zrovna doprava je velkou chloubou Majncraftu. Na server je spoustu možností, jak se někam rychle dostat.

Nether Reloaded Metro

Nejpoužívanější. NRM, NNNM, 3xNM nebo Bytecart - to všechno znamená stejnou věc Nové Nether Metro. Jde o zbrusu nové metro v Netheru Reloaded, které postupně nahrazuje starší Nethermetro. Stále sice funguje na stejném principu (tedy že v Netheru za stejný čas urazíte 8x větší vzdálenost), ale je doplněno o významný plugin - Bytecart. Bytecart zajistí, že ať už nasednete kdekoliv, vždy vás doveze tam, kam chce. Nemusíte následovat nějaké barevné označení linek, přesedávat nebo mačkat čudlík v každé stanici. Jenom získáte lístek, nasednete na prakticky libovolné koleje a jedete.

Získání lístku dvěma způsoby:

 1. /dest nazevstanice, například /dest piskovna seznam stanic a /dest
 2. /mego adresa.oddelena.teckami, například /mego 1.0.1
 • Během cesty ve vozíku nepřehazujte věci v inventáři.
 • Za jízdy na vozíku lze napsat novou /dest, vozík pouze změní cílovou destinaci.

/dest je nejjednodušší, protože si nemusíte pamatovat číselnou adresu. Další výhoda spočívá v tom, že většinou lze název stanice snadno odhadnout (například Ostrov Creeperů je /dest ostrovcreeperu, Výzkumný ústav je /dest vyzkumak a podobně).

Nové metro potěší i koňaře (CNC neboli Centrální Nether Cesty jsou dělané přesně pro ně) nebo sprintery (Ledovka je způsob přepravy v 2×1 tunelu, kde se cestuje po ledě - dopravuje se v ní pomocí kombinace sprintování a skákání). CNC i Ledovka je zapojena ve většině stanic, ačkoliv je v nich aktuálně problémová orientace. Je doporučeno řídit se pomocí dynmapy se zapnutou vrstvou Bytecart, která ukazuje všechny stanice.

Je dobré znát, že centrem celého metra je Pískovna, která je také centrem celého Majncraftu. Jestliže začínáte a nemáte ani vozík, můžete si prakticky v každé stanici zapůjčit vozík za zálohu.

Nethermetro

Staré Nethermetro, které zaniklo se starým netherem, se používalo pouze pro stanice, kam ještě nevedlo nové metro(před vybudováním Nether Reload Metra se používalo jako hlavní). Fungovalo na principu velikosti Netheru, která je 8x menší, než Overworld, takže za stejný čas jste urazili osminásobnou cestu jako v novém metru. Ani cesta přes celou mapu tak není nikterak zdlouhavá. V každé stanici byl také obchod s vozíky za 3Ł a ve vybraných stanicích i obchody s lektvary na rychlost. Hlavní stanicí byla Pískovna, zde byly všechny přestupy.

STARÉ NETHER METRO JIŽ ZANIKLO DNE 25.1.2015

CNC

Zkratka pro Centrální Nether Cesty, jedná se o síť tunelů, která vede na různé soukromé portály a menší projekty, dostanete se do nich snad z většiny stanic nethermetra. Výhodnější a rychlejší je však používat vozíky.

Portál do Vesmíru

Na Pískovně najdete portál do vesmíru. Je celý z (červených) redstone bloků a také poměrně velký, takže jej snadno najdete.

 • Cestování: stačí na daném místě počkat do přenosu. Obvykle je mezi transporty časová mezera 3 hodiny herního času, což je zhruba 3 minuty reálného času.

Cesta z města

Jednoduché „dálnice“, vhodné pro milovníky krajin, vedou po hlavních městech a projektech. Podrobný článek.

K dispozici je mapa.

Lodě

Doprava loděmi zde není tolik rozšířená, ale je stále použitelná. Někde jsou pro ně připravené průplavy a průjezdy. Spíše jí využijete dále od středu mapy, okrajové částí oplývají množstvím velkých oceánů a jsou zde místa, kam se jinak než po vodě nedostanete. U pískovny leží vstup do systému vodní dopravy EATS.

Portály

Na serveru existují 4 portály, které spojují starou část mapy s novými, odlehlými oblastmi. Mají formu létajících dopravních prostředků ve stylu příslušné oblasti a odlet se koná každých 6 herních hodin (5 minut reálného času). Stačí být v dobu odletu na palubě a budete přeneseni.

Umístěné jsou na Pískovně a dalších třech pozicích daleko od středu mapy

 1. Galaktická Republika
 2. Wanera
 • Každý bod je dostupný z pískovny a vede z něj portál zpátky na pískovnu. Zvláštní situace je na spawnu (umístěném ve Federaci) - odtud je nováčkům umožněna cesta do pískovny. Ze spawnu se nedá sejít dolů do Federace.

Na spawnu se nachází také jednosměrný port do divočiny, kde začátečníci mohou natěžit základní suroviny a až poté se vydají do obydlených končin. Často v divočině bývá provedena čistka a proto není doporučené tam bydlet za každou cenu.

co-je-dobre-znat/doprava.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)