Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in /mnt/webfiles/htdocs/majncraft.cz/subdomeny/wiki/inc/StyleUtils.php on line 41

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


co-je-dobre-znat:ekonomika

Ekonomika všeobecně

Na serveru je jednotná měna, Libra (Ł). Libry se dostávají do oběhu pomocí adminshopů s dřevem, kde platí, že 1Ł ≈ 1 kostka surového dřeva. Díky tomu si je může vydělat naprosto kdokoliv a je zaručeno, že libra bude mít nějakou stálou hodnotu.

Na serveru se nachází pouze jeden adminshop, a to na Promenádě pod schody. Tam můžete prodávat pouze dubové (oak) a březové (birch) dřevo za cenu 60Ł/stack. Tato dřevní měna je zprostředkována vlastním pluginem od moderátora _CJ_ a nelze prodávat donekonečna. Více info na zde na fóru.

Také se u nás nachází chestshopy, což jsou jednoduché obchody, kde můžete pomocí truhly a cedulky prodávat nebo vykupovat nějakou surovinu či předmět.

Máme také webovou aukci, která je provázaná s herní měnou a kde můžete obchodovat bez nutnosti být ve hře.

Promenáda

Promenáda se nachází hned u Pískovny a je to dlouhá ulička plná nejrůznějších specializovaných obchodů, kde seženete v podstatě všechno. Pokud chcete mít na Promenádě vlastní obchod, zažádejte si o něj zde.

Její nevýhodou je, že některé obchody nejsou příliš doplňovány a dochází zde k velmi vysokým FPS poklesům z důvodu značného množství ChestShopů.

Webová Aukce

Zde se v současné době odehrává nejvíce obchodů, její výhodou je, že je rychlá, přehledná a že předměty si můžete vyzvednout v větších městech či projektech. Návod, jak zacházet s aukcí a seznam míst, kde je možno si vyzvednout předměty je zde.

co-je-dobre-znat/ekonomika.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)