Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in /mnt/webfiles/htdocs/majncraft.cz/subdomeny/wiki/inc/StyleUtils.php on line 41

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


co-je-dobre-znat:faq

Často kladené otázky a odpovědi na ně

Průběžně se může měnit a doplňovat. Máte dotaz? Přidejte ho a někdo možná dodá odpověď.

Je tu admin?

Administrátor je na serveru jen jeden a je jím Pulec. Práce administrátora je přidávat sponzory a spokojeně hrát (a občas se i starat o peníze a administrativu). To co jinde vykonávají admini, u nás dělají moderátoři (červený nick). Se všemi problémy se obracej na ně, rádi ti pomohou.

Jak se stanu sponzorem a jaké to má výhody? (Jak získám zelenou barvu nicku?)

Sponzorem se stanete přispěním alespoň 200 Kč, které jdou přímo na provoz serveru - bez příspěvků by server zanikl. Nemá žádné jiné zdroje příjmu (jako prodávání herních výhod, unbanů atd.). Sponzoři nemají ve hře žádné materiální výhody, mají oproti běžným hráčům jen světle zelené jméno a přístup k několika informačním příkazům navíc, například /pr i (zjišťování poslední manipulace s blokem) a /tps.

Jak se stanu VIP a jaké to má výhody? (Jak získám oranžovou barvu nicku?)

VIP je udělováno hráčům jako ocenění za zásluhy. Uděluje ho dwi na základě návrhů modteamu. Někteří VIP mají navíc některé pravomoci nebo povinnosti. Stejně jako sponzoři nemají VIP ve hře žádné materiální výhody, mají oproti běžným hráčům jen oranžový nick a přístup k několika informačním příkazům navíc (to samé co sponzoři + příkaz /dynmap hide).

Jak se stanu moderátorem?

Nejvyšší funkce, které může hráč dosáhnout, je moderátor. Nové moderátory vybírá dwi na základě návrhů modteamu. Do funkce jsou vybíráni pouze lidé pro tuto práci vhodní (ano, všichni na serveru jsou bedlivě sledováni).

Hledám volnou parcelu a ve hře se mi nikdo neozývá - co mám dělat?

Nejlepší možností je projít si nejnovější schválené projekty (stará mapa) na fóru. Většina z nich bude ráda za každého dalšího člověka, který bude ochotný se přidat. Napsat můžete vedení projektu přímo na fóru (do vlákna nebo soukromé konverzace), nebo si dotyčného najít ve hře.

Jak vytvořím portál?

Pokud si chcete postavit vlastní bránu do Netheru, musíte si postavit bránu na obou dvou stranách, to znamená v Netheru i v normálním světě, a to tak, že brána v Netheru musí být na souřadnicích 8x menších, než brána v normálním světe – tzn. souřadnice brány v normálním světě děleno 8 (osmi). Tento výpočet se provádí pouze pro souřadnice X a Z, nikoliv Y protože výška je v normálním světě i v Netheru stejná.

Pokud si nejste spárováním portálů jistí, někoho se zeptejte.

Špatně spárované portály mohou přestat správně fungovat, pokud v blízkosti vznikne nový portál.

Můžu si zde nastavit home pomocí příkazu?

Ne, nemůžeš. Snažíme se tu hrát co nejvíce vanilla stylem (neulehčujeme si hru příkazy, jako jsou například /warp /tp aj.) a tím se odlišit od většiny serverů. Pokud chceš mít home, použij postel. A stejně jako si spawn nemůžeš vytvořit příkazem, tak se na něj ani příkazem nedostaneš.

Jak se dostanu do Endu?

Do Endu se dostanete pomocí takzvaného End Portalu. Počet těchto portálů je omezený. End Portal najdete nedaleko Martinova, v Chrámu Konce nedaleko města Kráter, dále ve městě Summertown. Jeden se údajně nachází i ve městě Poruba II, není ovšem přístupný veřejnosti.

Jak velký je svět?

Naše mapa má stranu o délce 22 kilometrů a tvoří tak čtverec o obsahu 484 kilometrů čtverečních. V případě potřeby bude ještě nadále rozšiřována, jako už se tomu v minulosti dělo. Toto ovšem platí jen pro Overworld. Nether je nekonečný, a z větší části stále neobjevený, takže se postupem času stane ještě větším, než je náš obyčejný svět.

Kde v Netheru najdu Quartz ore? Proč nemůžu najít Quartz ore? Jak moc Qartzu se generuje?

Quartz Ore najdete pouze v nově vygenerovaných částech Netheru. Tudíž v okolí stanic a dále ho nenajdete. Generuje se přibližně v množství 70 kusů / 1 chunk. Do nově vygenerovaných částí Netheru se dostanete pomocí TNC.

Proč jsem ve vězení?

Zřejmě jsi provedl nějaký prohřešek. Pokud chceš zjistit důvod tvého uvěznění a zbylý čas do tvého propuštění, napiš příkaz /jailstatus .

Můžete mě portnout?

Ne. Moderátoři mají za úkol pomáhat ostatním hráčům a dohlížet na dodržování pravidel, ne portovat hráče na přání. Za opakované žádání o port může být udělen trest. Nicméně, při zvláštních příležitostech (event, demolice atd.) jsou porty možné.

Kdy poběží server na nové verzi Minecraftu?

Až vyjde stabilní bukkit a aktualizují se pluginy, jenž server používá.

Je tu někde veřejný enchant?

Ano je. Snad v každé veřejné trapce, na Pískovně a v téměř všech městech.

Můžu stavět v Endu?

End se nám pomocí pluginu pravidelně resetuje. Pokud v Endu něco postavíte, po restartu už tam nic nebude a vaše vydané bloky vám nebudou navráceny.

co-je-dobre-znat/faq.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)