Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in /mnt/webfiles/htdocs/majncraft.cz/subdomeny/wiki/inc/StyleUtils.php on line 41

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


co-je-dobre-znat:penize

Jak si vydělat (první) peníze

Na Majncraftu naleznete spoustu způsobů vydělání peněz. Některé z nich:

Hlasování

Na minestatusu a na minebooku (kde je třeba se registrovat) můžete každých 24 hodin přidat jeden hlas serveru Majncraft.cz. Za každý přidaný hlas (ale pouze, když do formuláře zadáte i svůj nick) získáte 36,7Ł.

Za 4 týdny (28 dní) si tak můžete bez práce vydělat 2055,2Ł aneb každý den si koupit stovky chleba.

Prodej dřeva

Na Promenádě pod schody se vykupuje surové dubové a březové dřevo (oak a birch logy) v počtu 64 kusů (stack). Cena za nákup je 64Ł (za 64 kusů), cena za prodej je 60Ł (za 64 kusů). Prodáváte levým tlačítkem, nakupujete pravým. Jedná se mimochodem o jediný adminshop na serveru a vděčíme za něj _CJ_ovi, jelikož ten pro něj zpracoval speciální plugin.

Běžný postup výdělku dřevem je následující: S několika sekerami v inventáři/hrstkou liber na nákup seker dojdete do některé dřevofarmy.

Nekácejte dřevo ve volné přírodě!

Nejznámější dřevofarmy:

  • Lesopark, do kterého se dostanete přes portál v NNTF, /dest Piskovna
  • NNTF neboli Nová Nether Tree Farm, nachází se v Pískovně v Netheru Reloaded v přízemí (po schodech dolů), její velkou výhodou je Haste II poskytované blízkým beaconem, /dest Piskovna
  • NTF neboli Nether Tree Farm, jde o starou verzi NNTF která zanikne se starým Netherem, najdete ji ve stanici Kráter ve starém Nethermetru
  • Dřevofarma v Ostrově Creeperů, najdete ji v komplexu farem pod Villager Shopem, /dest OstrovCreeperu

Zde samozřejmě začnete kácet. Nejdoporučovanějším druhem stromů je bříza neboli birch, protože je nejefektivnější na kácení. Když vás to přestane bavit (a že to nebude dlouho trvat), popadnete své dřevo a vyrazíte na Pískovnu (/dest Piskovna), kde hned u portálu najdete Promenádu. Dolů po schodech a potom mírně vpravo. Dřevní obchod je popsán cedulemi. Na levé straně obchodu se obchoduje s dubovým dřevem, na pravé s březovým.

Důležitou vlastností adminshopu je však dřevní limit. Ten omezuje vaše možnosti prodání dřeva - na samotném začátku můžete za den prodat 1024 kusů dřeva, ale pokud nějaké dřevo prodáte, hned další den vám limit klesne na polovinu. Tedy na 512, poté na 256 a tak dále. Pokud však nějaký den nic neprodáte, limit vám stoupne na dvojnásobek. Minimální denní dřevní limit je 32 kusů a maximální je 1024.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně dřevorubání, ptejte se nejlepšího terminátora dřeva - petrsupa. Dřevorubáním si vydělal zhruba 550 000Ł za starých podmínek, kdy výkup nebyl omezen. Také díky němu byl zaveden současný dřevní plugin.

Úřad práce

Navštívit můžete také Úřad práce, což je jeden z obchodů na Promenádě. Zde naleznete jednoduché práce jako výkopy, sklízení, upravování terénu a podobně. Můžete zde také najít pracovníka pro zhotovení vlastní práce.

Nabízení svojí práce

Můžete zkusit se poptat na kanálu trade, zdali někdo nepotřebuje pomocníka na práci jako je zarovnání terénu, výkopy, těžení nebo stříhání ovcí.

Výkupna

Výkupna se nalézá ve východním křídle Edmonddova panství nedaleko pískovny. Hráči zde mají obchody pouze pro výkup surovin a základních materiálů. Pro vydělání si sem přineseš materiál a někomu ho prodáš do připravené truhly. Opakem Výkupny je Burza, kde můžeš nakoupit nejrůznější suroviny. Samozřejmě si do obou míst můžeš dát vlastní „obchůdek“, stačí zamknout truhlu a dát nad ní cedulku s pokyny pro Chestshop. Nezapomeň dodržovat pravidla Výkupny/Burzy.

Aukce

Webová aukce je asi nejlepším způsobem prodeje (a nákupu) čehokoliv, hned po osobní domluvě ve hře. Viz Webová aukce.

co-je-dobre-znat/penize.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)