Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in /mnt/webfiles/htdocs/majncraft.cz/subdomeny/wiki/inc/StyleUtils.php on line 41

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


co-je-dobre-znat:pruvodce

První kroky po serveru

Zdravím tě, staviteli, tento průvodce je sepsán pro tvé první chvíle na našem serveru, aby jsi se rychle zorientoval a pochopil, jak to u nás chodí.

Věci, které nenajdeš tady jsou ve zbytku CJDZ 1).

Spawn

Ve chvíli, kdy toto čtete již za sebou máte základní pravidla. V celé budově Spawnu se nachází cedule, které je dobré si přečíst, protože pak budete mít základní přehled o serveru. Na hořejším patře se nachází farma na melouny a na obilí, kde si můžete něco nabrat do zásoby, ať hned nepomřete hlady. Úplně nahoře se nachází porty do různých částí mapy. Já osobně vám doporučím Pískovnu, jelikož se k ní váže mnoho dalších věcí a je to skvělé místo pro start.

Pískovna

Pískovna je nejdůležitější místo na serveru, centrum obchodu, zábavy a všeho možného. Poblíž se nachází povrchový důl, kde můžete beztrestně těžit písek. Vedle pískovny je sklárna, kde si můžete přepálit písek na sklo. Nachází se zde také menší nádraží, kterým se dostanete do přilehlých měst.

Nejdůležitější stavbou je zde Promenáda, kde se nachází spoustu obchodů, jeden z aukčních bodů a adminshop na dřevo.

Naproti vchodu do Promenády se nachází portál do Nethermetra, ale hlavně i do Nether Reloaded metra, konkrétně do zastávky Pískovna, která je centrálním přestupným bodem. V Nethermetru máme čtyři hlavní trasy, orientace v metru je poměrně snadná, nejen díky velké tabuli s zastávkami, ale také díky ukazatelům na každé zastávce a v Nether Reloaded metru stačí získat lístek a jet.

První ubytování

Hned vedle Pískovny se nachází úschovna, ve které je postel, pece, enderbedna, craftbedna, prostě ideální místo, když se teprve snažíte přežít. Doporučil bych vám tam zůstat nějakou dobu a nasbírat suroviny, jídlo nebo vydělat peníze, předtím, než se vydáte hledat si místo pro svou stavbu. Mimochodem je hned vedle Úschovny také burza, kde můžete své těžce vydělané peníze utratit, anebo naopak něco málo prodat ve Výkupně.

Bydlení ve svém

Nyní bych vám doporučil si najít nějaké ubytování. Můžete si pomocí dynmapy najít místo v divočině a tam si postavit barák - musí však být alespoň 150 kostek od nějakého projektu.

Pokud máte vybrané místo a nevíte jak se na něj dopravit, doporučuji si na dynmapě najít nejbližší město, tam dojet metrem a poté se pěšky či na lodi dopravit na cílené místo. Později si můžete zažádat o vlastní stanici.

Druhá varianta je najít si město, které se vám líbí a následně požádat starostu o parcelu. Většina starostů ráda uvítá pomocníky, kteří budou zvelebovat a rozvíjet město nebo vesnici.

Další stavění

Máte nějaké zázemí, trochu peněz a začínáte se nudit. V tom případě si můžete vybrat nějaký projekt, na kterém budete pracovat, či pomáhat. Pokud se domluvíte se starostou, můžete také zvelebovat svoje město.

Pokud si skutečně nemůžete nic vybrat, není na škodu se optat v chatu, zda-li někdo nepotřebuje nějaké pomocníky, takže si můžete i trochu vydělat.

Dalo by se i říct, že to je moment, kdy si můžete dělat co chcete - přeci jen, je to Minecraft.

Některé důležité veřejné projekty a služby

Ovčín

Obrovská farma nejen na ovce všech barev, je zde také obchod, kde se vykupují vlny, ovšem v tuto dobu je poměrně prázdný. O jídlo se bát nemusíte díky přilehlé melounové farmě, železo na nůžky poskytne golemfarma a pokud byste si chtěli nějakou ovci donést domů, využijte farmy na vejce a nějakou si odchytněte.

Podrobnější stránka. Odkaz na fórum.

Komplex farem na Ostrově Creeperů

Jestliže máte hlad anebo sháníte nějaké přírodní zdroje, asi nejlepší volbou na celém Majncraftu je komplex farem pod Villager shopem na Ostrově Creeperů. Dostanete se tam Nether Reloaded metrem, /dest OstrovCreeperu, ve stanici vstoupíte do portálu do Villager Shopu a půjdete po schodech dolů. Kousek odtud se nachází také veřejná ironfarma, goldfarma a nejrůznější další mobfarmy. Pro získání zlata a železa je ovšem stále nejlepší volbou NepCube, která (při zapnutém spawnování mobů a dobrých TPS) poskytne za hodinu až stack iron bloků a stack gold ingotů. Je však zakázáno zde AFKovat.

TNC

Zkratka pro Těžební Nether Cesty, jedná se o dlouhý tunel, který vede do neprozkoumaného starého Netheru, kde se nachází spoustu vzácného a drahého glowstonu. Na trase jsou pravidelně rozmístěny obchody s jídlem, enderbednou a lektvary proti ohni.

Odkaz na forum.

To je vše k začátku, zda si zde vybuduje sídlo, nebo město s kamarády je jen a jen na tobě. Kopání zdar!

Původního verzi sepsal hráč akordeon3.

1)
Co Je Dobré Znát
co-je-dobre-znat/pruvodce.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)