Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in /mnt/webfiles/htdocs/majncraft.cz/subdomeny/wiki/inc/StyleUtils.php on line 41

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


jak-vytvaret-obsah

Jak vytvářet obsah?

Tato stránka Vás provede tím, jak můžete psát vlastní obsah na MajnWiki a jak jej formátovat tak, aby odpovídal jednotnému stylu. Pokud si i po přečtení této stránky nebudete něčím jistí nebo si budete chtít jen prostě vyzkoušet formátování, doporučujeme navštívit Pískoviště ještě před tím, než začnete psát obsah do samotné wiki. Dobrou volbou je také prostudovat si zdrojové kódy již napsaných stránek, můžete v nich nalézt množství inspirace.

Co mohu editovat a kam mohu psát své příspěvky?

V podstatě jedinými částmi, které mohou běžní uživatelé upravovat jsou stránky v odděleních „Majncraft“ a „Encyklopedie Majncraftu“. Články v ostatní odděleních jsou pro normální uživatele zapovězeny editovat a upravovat je mohou pouze administrátoři MajnWiki.

Jak mám formátovat své příspěvky?

Návod na formátování textu

Pokud možno tak, aby odpovídaly zbytku wiki. Hlavní nadpis by měl být 1. řádu (se šesti „=“ ve zdrojovém kódě), podnadpisy podle nutnosti a hierarchie, avšak převážně 2. a 3. řádu.

Je také nutné logicky dělit články na odstavce z důvodů větší přehlednosti a optické kvality textu. Na správně rozdělený text lze také odkazovat zvenčí a to přímo na určitý odstavec. Text by měl být také pokud možno logicky uspořádán, tzn. krátký úvod na počátku a poté souslednostně logické odstavce.

Instalovaná rozšíření

dirVypíše stránky v daném jmenném prostoru.
discussionZapne, vypne a ovládá diskuze ke stránce.
foldedSchová část stránky do roletky.
iframevloží externí stránku do stránky wiki
Parametry pro Dynamapu se hodí pro vkládání mapy na stránky.
nbspVloží tvrdou mezeru.
pagelistSeřadí a přehledně vypíše seznam stránek.
vshareVloží video
wrapZarovnání, sloupečky, infoboxy, …
jak-vytvaret-obsah.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)