Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


minecaching:mcu35-ricka-punkva

MCU35 - Název

  • Typ kešky: Mysterka
  • Souřadnice (X,Y,Z): -779, 94, 1653
  • Obtížnost: Střední (3)
  • Nápověda: Z centra města Kráter se vydej Jižní ulicí, až ven za bránu, poté napravo a po okraji kráteru
  • Autor: Bedrych
  • Keška na fóru: Odkaz na fórum

Informace (Příběh)

Říčka Punkva není úplně původním dílem přírody. Po ztroskotání Archanděla a dnes již známé historie, nebo už spíše legendy se uvolnil lávový reaktor lodi a po kolizi se zeměkostkou vytvořil obrovský kráter. Tím se samozřejmě ovlivnil celý ekosystém přírody v okolí: poušť se odfoukla, vytvořil se hliněný val o průměru více jak 300 metrů a samozřejmě se změnili toky řek a potoků.

Z okraje se vyvalil pramen prastaré říčky, který si vymlel nové koryto, až k samotnému středu nově vznikajícího města. Tam nevěda kudy dál, se tlakem vody propadlo, již tak nestabilní dno kráteru a vznikl takzvaný sifón, kterým se provalily vody říčky do podzemí… .

Půl roku bádání, procházení jeskyní, ale hlavně mapování obrovského podzemí plného nástrah, kde se nejednou musíte potopit, abyste se dostali dál. Kde musíte dávat pozor na lávové proudy a kde objevíte obrovská jeskynní prostranství a možná ještě něco více! Nyní se tyto prostory otevírají odborné veřejnosti.

Tak na co ještě čekáte? Ve starých budovách Katedrály jste již byli? Horolezcem Kráterského štítu jste se již také stali? Tak nyní vzhůru do tajemných a nebezpečných hlubin říčky Punkvy!

Říčka Punkva

minecaching/mcu35-ricka-punkva.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)