Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


minecaching:mcu49

MCU49 – Federace – Holosimulátory

  • Typ kešky: Mysterka
  • Souřadnice (X,Y,Z): -1000, 65, 3600
  • Obtížnost: Střední (3) až Brutální (5)
  • Autor: utheraptor
  • Keška na fóru: Odkaz na fórum

Informace (Příběh)

Trojice holosimulačních zařízení, stojících poblíž Hvězdné akademie a Věže znovuzrození mají za úkol připravit budoucí dobrodruhy na nástrahy, které na ně budou číhat v divokém a nemilosrdném světě. Simulace jsou vysoce realistické a díky možnosti šokové reakce organizmu se příliš nedoporučuje zkoušet, jak moc skutečné některé jejich součásti jsou. Komplex je rozdělen do pěti částí, a to do simulací Overworldu, Netheru a Endu, na poklidnou relaxační zahradu a na administrativní kanceláře pro členy federace. Jde také o největší společný federační projekt, na stavbě tohoto monstrózního zařízení se podílela většina aktivních členů Federace.

Overworld: V této simulaci se uživatel nalezne uprostřed mírumilovné domorodé vesničky, pocházející z doby Cobbleplankové (přibližně 10 000-5500 AiA, avšak na některých místech Zeměkostky se tento stavební styl používá dodnes). Simulace zahrnuje i obyvatelstvo vesnice včetně železného golema, který slouží jako strážce. Z bezpečnostních důvodů není povoleno se po vesnici procházet volně, pro návštěvníky je vyhrazena malá oplocená část, skýtající dostatečný výhled na celou simulaci.

Programování: Zefram_Cochrane

Nether: Prostřední patro holosimulátorové budovy Vás zavede do žhavých výhní Netheru, pekelného světa naplněného magmatem a troskami dávno zaniklé civilizace. V jedné z těchto pevností se také nalézá velká část simulace. Z důvodů testovaní lávoodolných skafandrů se lze sestoupit do žhavé kapaliny, avšak to pravděpodobně není to, co by běžný cestovatel chtěl udělat. Střecha pevnosti poskytuje výhled na celou simulaci, majestátně osvícenou světly žhnoucího jezera a také trsem podivného svítícího skla, nazývaného světlit či glowstone. Kvůli bezpečnosti se v simulaci nenacházejí žádné větší formy života.

Programovaní: Pompeius

End: Poslední ze simulací se věnuje temnému Endu, dimenzi obývané endermany a draky, domovu bytostí a věcí, jejichž pouhé spatření může u slabších vůlí způsobit šílenství. Celý sál je pojatý jako velký průvodce tímto světem, a zároveň jako praktický rádce, jak v něm přežít. Vzdalovat se ze stezky je přísně zakázáno, hrozí ztráta v temnotě a smrt žízní. Pokud plánujete lov draků či jen chcete získat několik enderských perel, rozhodně doporučujeme tuto simulaci navštívit. Bez znalostí, které Vám její studium přinese se Vaše šance na přežití pomalu ale jistě blíží nule.

Programování: utheraptor

Relaxační zahrada: Po dni stráveném studiem simulaci je zahrada perfektním místem k odpočinku, Vychutnejte si zvuky zurčícího potůčku a při výhledu na rostoucí flóru popřemýšlejte nad nesmrtelností chroustů či třeba nad dynamizací polykvantového robotického chapadla.

Kanceláře: Zde vykonávají členové Federace nudné papírování ohledně meziplanetárních dobyvačných tažení, cest v čase, či prodeje syntetických pavoučích vláken do továren po celé Zeměkostce. Prostě a jednoduše, tady se nachází jádro byrokracie z celé Federace. Aby práce nebyla tak monotónní, každý si kancelář vyzdobil podle svého vkusu a toho, v jakém prostředí obvykle pracuje. Pokud hledáte rozptýlení či inspiraci, rozhodně tyto kanceláře navštivte.

A teď ke keši samotné:

Po celém areálu a jeho okolí jsou poschovávané útržky souřadnic finálky keše, které musíte složit, abyste se vůbec ke krabičce dostali. To ale není vše. Jelikož je keš relativně snadno nalezitelná pomocí BF metody, musíte ještě nalézt velice dobře ukryté heslo, které Vám otevře dveře. Jednotlivé holosimulátory prosím procházejte odshora dolů, jinak dojde k porušení kauzality a některé věci nebudou dávat smysl.

Umístění Kešky

Do federace se dostanete pomocí modré link nethermetra. V samotné sci-fi oblasti pak nasednete na podzemku a dojedete do komplexu Hvězdné akademie.

minecaching/mcu49.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)