Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


minecaching:mcu57-narodni-park-poruba

MCU57 - Národní park Poruba

  • Typ kešky: Mysterka
  • Souřadnice (X,Y,Z): -754, 67, -413
  • Obtížnost: Brutální (5)
  • Nápověda: Na místě souřadnic stojí Amálka, v jejímž žaludku zjistíte, jak dál
  • Autor: DorQuendi
  • Keška na fóru: Odkaz na fórum

Informace

Ahoj milí majnkačeři a majnkačenky! V Národním parku Poruba pro vás vyrostla nejen krásná příroda, ale také keška plná záhad a dobrodružství, tak hurá na věc!

npporuba.jpg

Národní park Poruba vznikl rozšířením CHKO Poruba na tak rozsáhlou oblast, že bylo vhodné vytvořit na našem serveru vůbec první národní park. A chránit je vskutku co - najdete zde krásné lesy plné unikátních rostlin i zvířat. Co se však skrývá pod zemí, na to už musíte přijít sami.

Keška je velmi dlouhá a obsáhlá. Proto je dělaná systémem drobných úkolů a oblastí, které jsou zamčené na heslo a najdete v nich vždy heslo od další části. Takto je možné dodělat rozpracovaný úsek a ke kešce se vrátit později, aniž byste ji museli procházet celou znova.

Pravidla: Nikam nespěchej. Kešku si celou projdi, vše si přečti a důkladně prozkoumej. Pro všechny, kteří si všimnou opravdu každého detailu je připravena dech beroucí odměna. Ovšem hodnotná odměna je zde i pro toho, kdo splní všechny boční úkoly a nebude v kešce používat bruteforce. Na mnoha místech to jde a je na každém, aby zvážil, zda si vše poctivě projde a poté se přihlásí o odměnu, nebo se bude jak blázen honit za FTF a z kešky nic mít nebude. Volba je vaše. Ke zdolání bude potřeba kyblík (voda v něm být nemusí, na místě je jí dost). Ten je možné zakoupit na začátku kešky, stejně jako mapu, porubský chléb a knižního průvodce naučnou stezkou. Ano budete tedy v průběhu kešky nepřímo vyzváni k vylití vody. Nenič a nepokládej bloky tam, kde to není výslovně napsané! Taková místa zde jsou, ale až na jedno položení vody je vše jasně specifikováno. Vše si piš. Pokud se nechceš neustále vracet, je třeba si vše psát, některá hesla jsou nezapamatovatelná a mnohdy je těžké porozumět textu. Enderperly nejsou ke zdolání keše nijak zvlášť užitečné, většina oblastí je před nimi chráněna, ale jejich použití zakázáno není. Dveře za sebou zavírat nemusíš, vše je řešeno automaticky. Vracej knížky do beden! Cílem kešky není průzkumníka zabít, ale stát se to může, takže radím si cennosti odložit. Kvalitní brnění sice může na jednom místě pomoct, ale na druhém je špatné rozhodnutí nevratné, tak ať o něj nepřijdete. Přesto si běžné věci vezměte, potvor je tu dost a meč i jídlo se bude určitě hodit. Je zakázané používat potiony. Cesta je dlouhá, takže se obrňte trpělivostí a hurá na to!

Dodatek k trade: V keškách bývají většinou drobnosti, což je myšlenka, které se držím i já. Pamtujte, že keška je o tom ji najít, přestože většina posledních kešek jsou více lovem pokladů, než čímkoliv jiným. Diabloky tedy nechte doma a raději přineste nějakou nápaditou drobnost ;)

minecaching/mcu57-narodni-park-poruba.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)