Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


minecaching:mcu69

MCU69 - Gong konce světa

  • Typ kešky: Mysterka
  • Souřadnice (X,Y,Z): -9642, 65, -8513
  • Obtížnost: Lehká (2)
  • Nápověda: Upírá se v zeleni ve výšinách poblíž zlata
  • Autor: MrNOIP
  • Keška na fóru: Odkaz na fórum

Příběh

Gong konce světa je prastarým artefaktem, nalezeným expedicemi Bratrstva Konce na jednom malém ostrůvku daleko od civilizace. Masivní kotouč z ryzího zlata je jeho hlavní součástí, zavěšený lany tlustými jako lidský trup na kmeni obřího, tisíciletí starého pralesního velikánu. Pod Gongem se nachází malé obětiště, z čehož můžeme usuzovat, že v minulosti docházelo k jeho uctívání původními kulturami Nové Zeměkostky.

gongkonce.jpg

Téměř veškeré informace o této památce jsou útržkovité a velmi poškozeně, zatím nejzachovalejší je malá stéla, pohřbená asi šest metrů pod úrovní krajiny ve vrstvě humusu, který se za staletí vytvořil ze spadaného listí a dřeva pralesa, který Gong obklopuje. Na stéle je vyryta báseň v zapomenutém dialektu jazyka Prvních kněží Konce. Text v hrubém překladu zní:

V den, kdy všichni draci létat budou na zemi, V den, kdy sedmkráte zazní jeden úder, V den, kdy samo Bratrstvo bude u konce svého času, Tehdy On opustí svou sluj a svět se bude třást v křečích a ohni beze světla.

Podle morfologie jazyka, jímž je text psán, a podle radioredstonové metody jsme došli k závěru, že Gong pochází někdy z období 5000-3500 AiA. Samotné výklady legendy, na kterou již zmiňovaná báseň naráží, se ve svých formulacích podstatně liší, ale základ je vždy stejný: Až Gong zazní, nastane konec světa a Enderdragon se vrátí při třetím, posledním Vpádu, ve kterém smete civilizace světa a nastolí nikdy nekončící vládu temnoty a zkázy. Ať už je ale pravda jakákoliv, vykopávky byly dokončeny a tato monumentální stavba se tak otevírá běžné veřejnosti!

Na závěr ještě pár zajímavých čísel: Gong má průměr 15 metrů, tvoří jej 255 bloků zlata a 8 bloků diamantů. Váží něco kolem 4296 tun a prales kolem něj se sestává ze 77 stromů.

Hodně štěstí, Nojp s Bratrstvem v zádech

Umístění Kešky

Nethermetrem - zelená linka do Poruby II, přestup na bílou linku. Tou až na konečnou stanici (Ostrov Creeperů), před kterou se nachází CNC do Mlžného Vrchu. Druhá odbočka vede k Gongu (dále jsou navigační cedulky).

minecaching/mcu69.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)