Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


minecaching:mcu77

MCU77 - Saturn V

  • Typ kešky: Mysterka
  • Souřadnice (X,Y,Z): 2455, ?, 288
  • Obtížnost: Lehká (2)
  • Nápověda: Heslo je v LEMu
  • Autor: Jcht
  • Keška na fóru: Odkaz na fórum

Příběh

… „We choose to go to the moon. We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too.“ …

Touto řečí, pronesenou dne 12 září 1962 na Rice University, zahájil americký prezident John F. Kennedy ambiciózní projekt přistání člověka na Měsíci do konce desetiletí. Tento projekt byl odpovědí na ruský úspěch družice Sputnik a prvního kosmonauta Jurije Gagarina. Vaše putování za keškou MCU77 začne na startovní rampě LC39A na které je k vypuštění připravena raketa Saturn V s velitelským modulem Apollo. Číslo této mise Apolla je 11, a pokud bude vše probíhat podle plánu, astronauté kteří poletí v jejím velitelském modulu budou prvními lidmi kteří stanou na povrchu cizího vesmírného tělesa - Měsíce.

Tak jako raketa letí směrem vzhůru, odporujíc tak Zemské přitažlivosti, bude i po Vás vyžadováno stoupat výš a výš aby jste našli schránku s pokladem. Heslo které Vám na konci Vaší cesty pomůže naleznete v LEMu. Že nevíte co je LEM? Pak budete muset hledat :)

Hodně štěstí.

minecaching/mcu77.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)