Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in /mnt/webfiles/htdocs/majncraft.cz/subdomeny/wiki/inc/StyleUtils.php on line 41

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


server:pravidla-serveru:start

Pravidla

!!!Tato verze může být neaktuální - hlavní úpravy jsou dělány přímo na http://majncraft.cz/pravidla/ !!!

POUŽÍVEJTE MOZEK! Máme zde hodně pravidel, ale rozhodně zde neplatí „Co není zakázáno, je povoleno“ a jakékoliv pokusy o zneužívání a obcházení pravidel, zneužívání bugů ve hře a pluginech, či nesportovní, křivácké a sprosté chování a griefing (úmyslné způsobování škody ostatním) budou na základě tohoto pravidla přísně trestány!

Vždy, když narazíte na překročení pravidel, nemůžete se s někým rozumně dohodnout nebo si nejste něčím jistí, zavolejte moderátora. Jsou tu od toho, aby dbali na dodržování pravidel a pomáhali hráčům. Neobtěžujte je ale maličkostmi a žádostmi o portování. Vždy rovnou jasně uveďte svůj problém, nespamujte chat. Nejlepší postup je využít příkazu /modreq a zároveň napsat svůj problém do chatu. Poté stačí počkat a někdo to vyřeší, i kdyby právě nebyl ve hře žádný moderátor (nebo jste museli odejít).

Trestem za porušení pravidel je obvykle vězení (jail), ve kterém buď musíte příslušnou dobu (kratší, většinou v řádu minut až hodin) strávit přihlášený ve hře, nebo odpracovat určený úkol (například vykopat a vypálit bednu stone). Funguje zde anti-AFK, takže nestačí, když pustíte hru přes noc, musíte něco dělat. Ve vězení nic neničte, nepokoušejte se utéct (za překročení červené čáry je smrt) a nedotýkejte se plotu (vysoké napětí). To všechno může způsobit navýšení trestu. Je povolené těžit dřevo, sníh a cobblestone z tlačítkového generátoru. Pokusy o podvody při výkonu trestu budou přísně trestány (všechno musíte odpracovat vy sami). Nejvyšším trestem je permaban, zákaz vstupu na server.

Všechny případné tresty, jejich délka a příslušný moderátor se objeví na banlistu. Řeší se přes k tomu určený topic na fóru, případně IRC.

Všeobecná pravidla

 1. Chovejte se tak, jak chcete, aby se ostatní chovali k vám.
 2. Nelžete.
 3. Nekraďte.
 4. Mluvte slušně, neslušné a urážlivé výrazy si nechejte na doma – tady na to není nikdo zvědavý.
 5. Netolerujeme rasismus, nacismus, komunismus a vůbec jakékoliv diskuze o ideologiích, vyvolává to flamewar.
 6. Žádný spam nebo flood chatu – jak ve hře, tak na IRC, fóru nebo Mumble. Vždy používejte vhodné kanály. Například pokud stavíte s kamarádem dům, bavte se spolu v soukromé konverzaci nebo maximálně v lokálním chatu.
 7. Pokud jste nebyli pozváni a stavba není označená jako veřejná, nelezte dovnitř – majitel má právo vás po upozornění a pokusu o domluvu zabít, když okamžitě neopustíte jeho pozemek (ovšem ne vás okrást).
 8. Je doporučené změnit si skin ze základního modrého panáčka na něco jiného, kvůli odlišení.
 9. Hráč je povinen se chovat tak, aby server zbytečně nezatěžoval
 10. Chováni ve hře, na fóru i IRC musí být v souladu se zákony ČR.

Pravidla pro stavění

 1. Pokud jste něco nepostavili vy, tak na to nesahejte bez souhlasu majitele (případně se zeptejte některého z moderátorů)! V nejnutnějším případě (jste uvězněni uvnitř…) po sobě vše uveďte do původního stavu.
 2. Pozemky ve městech a vesnicích udělují správci či starostové měst. Starosta města by měl být uveden na nějaké informační tabuli nejlépe na náměstí.
 3. Hledáte–li pozemek, můžete buď sami začít stavět v divočině alespoň 150 bloků od jiných projektů (nejlepší je se domluvit se všemi případnými sousedy), nebo si požádat o místo v některé z vesnic. Všechny schválené vesnice mají téma na fóru ve schválených projektech, ideálně si vyberte tam a napište starostovi buď na fóru, nebo ve hře. Tato hranice platí i v okolí spawnu – zde si můžete ohleduplně nakácet dřevo a nakopat kamení do začátku, domy však stavějte raději dál od středu mapy (velká je dost), riskujete demolici.
 4. V případě že byste chtěli začít budovat nějaký větší projekt (cokoli většího než jen vlastní sídlo) – např. zakládat novou vesnici nebo třeba mobtrap, tak si musíte nechat projekt předem schválit na fóru. Předchází to hádkám, udržuje na serveru pořádek a zvyšuje úroveň staveb na serveru. Žádost o schválení by měla obsahovat lokaci a co nejpodrobnější popis plánovaného projektu, ideálně s obrázky. Pak počkejte, než bude přesunuta do schválených (případně upozorněte moderátory, kdyby se nic nedělo).
 5. Pravidla v jednotlivých městech a vesnicích si mohou zakladatelé a starostové doplňovat, ale neměla by být v rozporu s těmito pravidly. Zároveň by měli na případné změny pravidel být hráči v jednotlivých vesnicích upozorněni, ideálně opět již zmiňovanou informační tabulí.
 6. Voda se chová v Minecraftu zvláštně, proto si vytvořte tzv. nekonečný zdroj vody a berte vodu z něj. Neberte ji z prostředků jezer apod. Také se vyhněte stavění plochých desek na vodě. Pokud chcete stavět na hladině, vytvořte ostrov s přirozenými břehy.
 7. Zákaz stavění v označených parcích či zahradách nebo jinak označených místech.
 8. Nestavějte 1×1 věže a podobné nepěkné a nepřirozené pomocné konstrukce v krajině. Obzvlášť cobblestone do přírody nepatří, nepořádek po sobě vždy ukliďte. Také je zakázáno rozlévání lávy a vody volně v krajině.
 9. Snažte se vždy stavět hezké věci, žádné „krabice“ z jednoho druhu materiálu. Může dojít i k demolici. Když stavíte ve městě, je také lepší domluvit se se správcem/sousedy z čeho a jak stavět, aby se to k sobě hodilo.
 10. Zákaz drancování NPC vesnic, strongholdů a ostatních vygenerovaných struktur (výjimku tvoří opuštěné důlní šachty – shafts). Buď je nechte na pokoji, nebo zničte tak, aby po nich nic nezbylo. V případě plánovaného osídlení vygenerované struktury je samozřejmě možné ji upravit (osídlení by mělo být nahlášeno na fóru jako každý jiný projekt).
 11. Veškeré stavby by měly být jednoznačně označeny cedulkou s herním nickem (a zároveň nickem na fóru) hráče, který je staví, aby bylo možné majitele v případě potřeby snadno kontaktovat.

Doly a lomy

 1. Pokud potřebujete písek, běžte ho těžit do pískového dolu. Těžba písku jinde se trestá! Jestliže je důl prázdný, nahlaste to některému z herních moderátorů, nebo vypište modreq.
 2. Kácejte vždy celé stromy – vykopejte veškeré dřevo (wood log) a listí pak samo opadá, a nenechávejte ani holé stromy bez listí.
 3. Vyvarujte se 1×1 dírám z povrchu dolů. Kopat přímo pod sebe je hloupé a nebezpečné. Pokud přeci jenom máte potřebu takovou díru udělat, je třeba ji viditelně označit (cedule, plot, …) a zabezpečit proti pádu kolemjdoucích.

Nether

 1. Nether je volně přístupný a platí zde stejná obecná pravidla jako v normálním světě.
 2. Pokud si chcete postavit vlastní bránu do Netheru, musíte si postavit bránu na obou dvou stranách, to znamená v Netheru i v normálním světě, a to tak, že brána v Netheru musí být na souřadnicích 8× menších, než brána v normálním světe – tzn. souřadnice brány v normálním světě /8. Tento výpočet se provádí pouze pro souřadnice X a Z, nikoliv Y protože výška je v normálním světě i v Netheru stejná. Pokud si nejste spárováním portálů jistí, někoho se zeptejte.
 3. Brány nejsou soukromé, není možné zajistit jejich bezpečnost, a z tohoto důvodu musíte mít od brány volnou cestu ven pro případně zbloudilého cestovatele.
 4. K mobspawnerům, které neleží přímo na vašem pozemku, by měl být umožněn přístup každému – nepřivlastňujte si je. Toto platí především pro blaze spawnery, kterých je ve hře jen velmi málo. Chcete-li u nich dělat trapku, zpřístupněte ji veřejnosti.

Ostatní pravidla

 1. Bedny se dají zamknout přes plugin LWC. Pokud vám bude něco zcizeno z nezamčené truhly, není vždy možné tuto škodu nahradit. Samozřejmě i krádeže z nezamčených truhel jsou zakázány a trestány. Je možné označit bednu cedulkou jako veřejnou, tyto bedny na příspěvky projektům však taky není povoleno rozkrádat. Raději se zeptejte.
 2. Jste odpovědní za svůj účet, nikomu účet nepůjčujte – v případě, že by dotyčný porušil pravidla, budete potrestáni stejně, jako kdybyste to udělali vy.
 3. PvP (zabíjení ostatních hráčů) je zakázáno. V případě, kdy se oba hráči domluví, nebo to bude součástí nějakého eventu, je to v pořádku.
 4. Před těmito pravidly mají vždy přednost zvláštní pravidla různých eventů a případná (dočasná) pravidla určená moderátory.
 5. Administrátoři a moderátoři mají vždy pravdu. Někteří z nich mají pravdu víc. Prokazujte jim náležitou úctu.
 6. Možnost hrát na serveru považujte za privilegium, ne za právo, a podle toho se chovejte.
 7. Za použití speedhacků, flyhacků, xray módů, průhledných textur a jiných cheatů, stejně jako za nenahlášení a zneužívaní bugů (chyb ve hře), je okamžitý permanentní ban. Za cheat/hack je považován jakýkoli doplněk, který obchází mechaniky čisté hry (tedy i věci typu smart moving, s vyššími skoky atd.). Minimapy a mody, které regulérně simulují akce hráče, není možné kontrolovat a nejsou zakázány. Řiďte se selským rozumem.
 8. Nestěžujte si na lagy, restarty, pády serveru. Admini se snaží, aby byly minimální a předešlo se rollbackům. Pamatujte, že hra je stále ve vývoji a často se objevují různé problémy. Vaše stížnosti nikomu a ničemu nepomůžou.
 9. Je doporučeno zaregistrovat se na fóru a alespoň jednou za čas se na něj podívat, většina komunikace probíhá buď tam, nebo na IRC.
server/pravidla-serveru/start.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)