Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


user:magor-willi

Magor Willi

Magor Willi

Základní informace:

Projekty:

 • 24.06. 2012 (MCT01 - Archanděl)
 • 00.00. 2012 (MCT06 - Pyramida slunce)
 • 00.00. 2012 (MCT02 - Pískovna)
 • 00.00. 2012 (MCU42 - Federace 2 - Vesmírný výtah)
 • 00.00. 2012 (MCU13 - Stromová Osada 3 - Vyhlídka)
 • 13.10. 2012 (MCU36 - Podzemí Williamsova)
 • 11.12. 2012 (MCU44 - Stroj Času)
 • 00.00. 2012 (MCT21 - Vězení 2 - Gulag)
 • 18.01. 2013 (MCU37 - Pískomilov)
 • 18.01. 2013 (MTB01 - Křidélko vážky)
 • 22.01. 2013 (MCU04 - xRay)
 • 25.01. 2013 (MCU39 - Benátské Katakomby)
 • 26.01. 2013 (MCU03 - Pupek světa)
 • 28.01. 2013 (MCU11 - Cesta do hlubin podsvětí)
 • 29.01. 2013 (MCU19 - Šelma ze země)
 • 23.02. 2013 (MCU32 - Pompeiova pevnost)
 • 05.03. 2013 (MCU46 - Nerdenský vodopád)
 • 12.03. 2013 (MCM51 - Simpsons House)
 • 13.03. 2013 (MCU28 - Chrám Konce)

Blog

#01 Farma na hlavy kostlivců

Nápad postavit farmu na hlavy kostlivců vzešel z potřeby získat maják pro Williamsovo. Abych byl přesnější, zcela prvním impulzem byla závist. Na svých cestách po Zeměkostce jsem totiž navštívil sídlo horníka xReTrO89x, abych si prohlédl jeho čtyřkovou farmu na golemy. Zklamání, no… spíš nebetyčné naštvání z toho, že je neveřejná, záhy vystřídalo nadšení z tamního plně funkčního systému soustavy majáků. Rozhodl jsem se, že něco takového prostě musím mít také.

Jak se však takový maják vytvoří? Ponořil jsem se do studia prastarých knih moudrých muarézských mnichů a zanedlouho odhalil tajemství bájného monstra zvaného Wither. Tato houževnatá tříhlavá potvora, jež dle legend hojně obývá dimenzi podsvětí, ve svém těle ukrývá křišťálově čistou hvězdu. Ta je základním prvkem pro konstrukci majáku. Pro samotné přivolání Withera do našeho světa, je nutné postavit z krví zatracených duší potřísněného písku dimenzionální bránu ve tvaru T, a na tu posléze položit tři lebky temných kostlivců. Byl jsem nadšen. Na nic jsem nečekal, sbalil jsem pár věcí a vyrazil na lov.

Využil jsem nově vzniklé Východní těžební cesty a vydal se hledal pekelnou pevnost. V hlubinách podsvětí jsem narazil hned na několik těchto struktur, v žádné z nich však ani zdaleka nebydlelo dostetek černých kostlivců. Brzy bylo jasné, že standardní cestou získat lebky nepůjde. Místo svalů musela nastoupit věda. Možnosti byly dvě. Buď jsem mohl aplikovat své bohaté znalosti funkce ionizačního chemomorfního galvanizátoru a s jeho pomocí, inu… však víte, co dělá, nebo prostě házet syrová vejce na obyčejné kostlivce a doufat, že to bude k něčemu dobré. Ukázalo se, že pro výrobu ionizačního chemomorfního galvanizátoru není na celém serveru dostatek rudého kamene. Smůla. Naneštěstí vajíčka zabrala.

Jak řekl jednou jeden moudrý muž, když už něco děláš a fakt ti to de, dělej to tak, ať z toho vytřískáš love. Dohodl jsem se tedy s vousatými trpaslíky, protože ti mají podzemní katakomby v malíčku, a začala se stavět obří farma na kostlivčí hlavy. Vše se povedlo perfektně. Zbohatl jsem, ale ke úplnému štěstí mi stále chyběla ona soustava majáků, dominující na hlavním náměstí Williamsova…

#02 Trable se spajdíky

Hej, haj, hej, haj, hlávky padaj. Šlo to jako po másle. Looting III udělalo svoje a brzy jsem měl tolik lebek, že jsem je mohl i prodávat. Přišlo na řadu opětovné studium. Za znalostmi jsem musel až do Winterholdské knihovny, kde mi za mrzký peníz propůjčili bichli s názvem Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Witherovi, ale báli jste se zeptat. Literatura vpravdě naučná, půlce jsem nerozuměl, druhou jsem nedokázal ani přečíst, ale byly tam obrázky, takže jsem nakonec neodcházel s nepořízenou.

Úkol, který jsem si dal, se začal zdát mnohem těžší, než na počátku. K poražení té tříhlavé stvůry, to prý chtělo brnění z vysoce odolného diamantia. Meč o síle úderu alespoň IV, kovaný ve výhni pekelné lávy a posypaný diamantovým prachem. Luk s tětivou ze šlachy statného býka, která přidá šípu neobyčejnou průraznost, a konečně také dvojnásobě zesílené alchymistické lektvary neviditelnosti a síly.

Živě si vzpomínám, jak jsem se tehdá usmíval. Lektvary prý. Ve Williamsově byl vrchol alchymie polévka dřevorubcovy ženy - silný vývar ze slepic, prolévaný krví kanců a podávaný s praženými šiškami. No co, když jsem jednou starosta, musím toho umět využívat, řekl jsem si. Vypsal jsem konkurz, prohlédl obsah pod stolem nabízených obálek, a brzy ve městě stanula moderní, všemi bezpečnostními prvky ověnčená podzemní laboratoř.

V kádince to bublá, v petriho misce raší, moje žena dělá kaši. Veškerou mojí radost však záhy drtí zpráva z nedaleké Exiontrap. Prý že rekonstrukce je nutná, pro veřejnost zavřeno, mějte strpení, omlouváme se za vzniklé potíže, bla bla… Vyšla totiž nová směrnice zeměkostkové unie, která nadále nedovolovala nehumální způsob zacházení s jeskynními pavouky. Neuvěřitelné. Ti papaláši v palamentu sice jedním dechem uznávají, že zabíjení osminohých mobů je pro prosperující ekonomiku Zeměsvěta nezbytné, druhým však pro ně požadují nesmysly jako větší prostory, luxusnější zařízení, nezávadnou pitnou vodu a alespoň 2x týdně důkladné čištění líhní! Jak jsem si za takových okolností měl očarovat svoji zbrusu novou, blyštící se výbavu? Nedalo se nic dělat, musel jsem do temné a hrůzu náhánějící Nepstertrap, kde lidem bez varování na hlavu padají kusy železa. Ani jsem se nepozastavoval nad tím, proč ji také nezavřeli, stála tam totiž cedulka od nejmenovaného moda, že prý mu to tam teď patří, protože to tam celé předělal. No, nemělo smysl se rozčilovat, koneckonců, bylo to lepší než enderokem do prázdnoty.

user/magor-willi.txt · Poslední úprava: 21.06.2018 17:18 (upraveno mimo DokuWiki)